Do you need some prints? Send me a message.

 

I have an account on Shutterstock.

 

Mým přáním je vidět svět do široka otevřenýma očima začátečníka, vášnivě a s nadšením pronikat do obrazu a zachycovat ty krátké oka-mžiky, které s vámi chci sdílet. Nad kterými se chci společně s vámi radovat. Jsem ženatý a mám dvě dcery, momentálně žiju v Brně odkud společně s rodinou nebo sám vyrážím do širšího světa.

Působím také jako horský průvodce, miluji pohyb, horolezectví, skyrunning, jógu.

Pokud se vám mé fotografie líbí, neváhejte mne oslovit a vybrat si tu svou. Stejně tak budu rád za nabídky focení vás, vaší rodiny, vašeho života, vašich nápadů.

 

My wish is to watch the world with eyes of beginner, to penerate a picture with passion and fire and capture those short moments, which I want to share with you. Those that I want enjoy together with you. I am married and I have two daughters. Right now I am living at Brno, which is my starting point for my family or just me to wide world.

I also act as mountain guide. I love exercises, mountain climbing, skyrunning and yoga.
If you like my pictures, do not hesitate to contact me and to choose exactly yours one. I will be also willing for enquiries of photo-shooting you, your family, your life, your ideas.

 

Používám fotoaparát Sony Alpha A7R2

Objektivy: Sony FE 24-70mm f/2,8 GM

Sony FE 55mm f/1,8 ZA Sonnar T

Sigma ART 19mm f/2,8 EX DN

Tokina Fírin 20mm f/2 MF

Jan Harnoš

honza@hranicar-raje.cz

+420 774 509 880

×
jan harnoš
photography